Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Albena

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska do destinace Albena

Orchidea

Orchidea

Bulharsko > Albena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Orchidea hodnocení: 2.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 356 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Magnolia

Magnolia

Bulharsko > Albena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Magnolia hodnocení: 3.6 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 750 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 4.9. Návrat: středa 11.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 798 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Vita Park

Vita Park

Bulharsko > Albena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Vita Park hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 900 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 116 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Laguna Mare

Laguna Mare

Bulharsko > Albena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Laguna Mare hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 298 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mura

Mura

Bulharsko > Albena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Mura hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 298 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Laguna Garden

Laguna Garden

Bulharsko > Albena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Laguna Garden hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 298 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Albena

Albena je menší, méně známé letovisko severně od Varny a Zlatých písků. Pyramidové hotely se stavěly v období socializmu, a tak jsou starší, ale stále funkční a působivé. Zaměřují se na německou klientelu, takže zájezdy do Albeny jsou v porovnání s ostatními destinacemi Bulharska dražší.

Albena je zajímavá tím, že se v devadesátých letech další výstavbou nezkazila podobně jako Sluneční pobřeží nebo Zlaté písky. Proto osmnáctipatrové hotely stále stojí v krásném rozvolněném parku a odpovídají původnímu architektonickému záměru. Kvůli bohatším hostům, kteří se umějí chovat, je všude větší čisto, než je v Bulharsku zvykem. Pláže jsou bez nepořádku, parky upravené, dostatek míst na parkování. Hotelové bazény jsou v Albeně relativně menší, protože se často dostavovaly později (původně se předpokládalo, že hostům bude stačit moře).

Pláž má světlý písek a je dlouhá asi 3 km. Koupání je perfektní. Je možné, že některá lehátka a slunečníky na pláži patří k hotelům a jsou pro hosty zdarma. Na jinu pláž navazuje na pláž letoviska Kranevo.

Na procházky se dá chodit do širokého okolí, které je velmi klidné a zelené. Na jih od Albeny je rezervace lužního lesa Baltata. Na sever je kopec s vinicemi a sady. Dá se sednout na bus a zajet si do Balčiku do botanické zahrady a k letohrádku (je to 5 km, takže by to šlo i pěšky), nebo ještě dál na mys Kaliakra. Na druhou stranu se dá udělat výlet do Varny nebo na Zlaté písky, případně to spojit s vycházkou ke klášteru Aladža.

Albena je obsluhována z letiště Varna, transfer trvá měné než hodinu.

Podrobnější popis letoviska Albena mám na tomto webu.

albena hotel slunecniky 2918
pyramidový hotel na pláži

albena reka rakosi 2920
rezervace Baltata

albena jezdci 2932
projížďka po pláži na koni

Podobné lokality v jiných zemích: Belek, Albena, Playa del Inglés, Elounda, Laganas

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .