Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Bulharsko z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Hotel Extasy

Hotel Extasy

Bulharsko > Primorsko Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Extasy hodnocení: 4.4 / 5. Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: sobota 8.6 Návrat: sobota 15.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Cena včetně všech poplatků 5 470 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Tropicana

Hotel Tropicana

Bulharsko > Primorsko Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Tropicana hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Cena včetně všech poplatků 5 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Penzion Margarita

Penzion Margarita

Bulharsko > Primorsko Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Penzion Margarita hodnocení: 4.3 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Cena včetně všech poplatků 5 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Ancora Beach

Hotel Ancora Beach

Bulharsko > Primorsko Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Ancora Beach hodnocení: 4.1 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: sobota 8.6 Návrat: sobota 15.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Cena včetně všech poplatků 5 970 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Penelopa

Hotel Penelopa

Bulharsko > Primorsko Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Penelopa hodnocení: 3.6 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: sobota 8.6 Návrat: sobota 15.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Cena včetně všech poplatků 5 970 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Tropics

Hotel Tropics

Bulharsko > Sveti Vlas > Sveti Vlas Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Tropics hodnocení: 3.8 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pátek 7.6 Návrat: pátek 14.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Cena včetně všech poplatků 5 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den. Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny. Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky je možno koupit v autobusu i ve vlaku.

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .