Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Bulharsko z Pardubic

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Penzion Margarita

Penzion Margarita

Bulharsko > Primorsko Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Penzion Margarita hodnocení: 4.3 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Cena včetně všech poplatků 5 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Tropicana

Hotel Tropicana

Bulharsko > Primorsko Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Tropicana hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Cena včetně všech poplatků 5 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Karolina

Karolina

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Karolina hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Pardubice . Cena včetně všech poplatků 6 301 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Penzion U Nadi

Penzion U Nadi

Bulharsko > Primorsko Hotel má hvězdičky. Návštěvníci dávají hotelu Penzion U Nadi hodnocení: 4.6 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Bez stravy . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Cena včetně všech poplatků 6 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Sun City

Sun City

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotel má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Sun City hodnocení: 4.4 / 5. hotel má vlastní bazén, v areálu hotelu je tobogán, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Pardubice . Cena včetně všech poplatků 7 326 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Mořské Legendy

Hotel Mořské Legendy

Bulharsko > Kiten Hotel má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Mořské Legendy hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: neděle 9.6 Návrat: neděle 16.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Pardubice . Cena včetně všech poplatků 7 490 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Letecky z Pardubic

Z mezinárodního letiště v Pardibucích létají na dovolenou charterové spoje. Každý rok může být situace jiná, ale v roce 2019 se létá zejména do destinací Burgas (Bulharsko), Antalya (Turecká riviéra) a na řecké ostrovy. Kromě SmartWings tu operují Flypgs a Onurair. Letiště má kód PED a ročně odbaví do 200 tisíc pasažérů.

Moderní terminál pardubického letiště nese jméno Terminál Jana Kašpara. Funguje od ledna 2018. Leží na jih od Pardubic, ve čtvrti Popkovice. Přímo na terminál se dá dostat od nádraží Pardubice autobusem číslo 90, může se platit SMS jízdenkou. Ve všední den jede 8 spojů (první v 7.50, poslední v 19.00) a během víkendu 3 spoje večer. Řídí se to odletem pravidelné linky Ryanair. Na zastávku Letiště jezdí spojů výrazně více (8, 88, 23, 14, 24 a 25) a častěji, ale zastávka Letiště je u starého vjezdu a od nového terminálu je zhruba 1 km. Dojít se to dá, ale s kufrem žádná sranda, nechte si časovou rezervu. Alternativou je od nádraží taxi společnosti Taxi GT, mělo by stát do stovky.

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .