Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Bulharsko z Pardubic

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska jen z letiště Pardubice

Penzion U Nadi

Penzion U Nadi

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Penzion U Nadi hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 26.6. Návrat: sobota 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Penzion Preslav

Penzion Preslav

Bulharsko > Nesebar Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Preslav hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 4.9. Návrat: sobota 11.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
U Dvou Palem

U Dvou Palem

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu U Dvou Palem hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 26.6. Návrat: sobota 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Janko

Janko

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Janko hodnocení: 4 / 5. v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 28.8. Návrat: sobota 4.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Pardubice . Konečná cena 9 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Diamond

Diamond

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Diamond hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 26.6. Návrat: sobota 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 9 890 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Svatý Nikolaj

Svatý Nikolaj

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Svatý Nikolaj hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 26.6. Návrat: sobota 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 9 890 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Pardubic

V létě 2021 se z Pardubic na dovolenou létá jenom do Bulharska. Protože měl po uzemění Boeingu 737 Max v provozu málo letadel, přestal SmartWings na jaře 2019 létat z Pardubic a lety obnovuje velmi pomalu, i kvůli Covidu To znamená, že ani cestovní kanceláře, které běžně používají Pardubice jako start dovolené, nemůžou z Pardubic moc nabídnout. Nikdo přesně neví, kdy a jak se to změní. V létě 2021 se bude létat:

  • do Bulharska - Burgas od 10.6. do 4. 9.

Z mezinárodního letiště v Pardubicích létají na dovolenou charterové spoje. V létě 2019 se z Pardubic létalo jen do Bulharska. Každý rok může být situace jiná, ale v roce 2020 se létalo zejména do destinací Burgas (Bulharsko), Antalya (Turecká riviéra) a na řecké ostrovy. Kromě SmartWings v Pardubicích operují letecké společnosti Flypgs, Ryanair a Onurair.

Letiště má kód PED a ročně odbaví do 200 tisíc pasažérů. Moderní terminál pardubického letiště nese jméno Terminál Jana Kašpara. Funguje od ledna 2018. Leží na jih od Pardubic, ve čtvrti Popkovice.

Zkuste všechny dovolené z Pardubic.

Doprava na letiště Pardubice

  • Přímo na terminál se dá dostat od nádraží Pardubice autobusem číslo 90, může se platit SMS jízdenkou. Ve všední den jede 8 spojů (první v 7.50, poslední v 19.00) a během víkendu 3 spoje večer. Řídí se to odletem pravidelné linky Ryanair.
  • Na zastávku Letiště jezdí spojů výrazně více (8, 88, 23, 14, 24 a 25) a častěji, ale zastávka Letiště je u starého vjezdu a od nového terminálu je zhruba 1 km. Dojít se to dá, ale s kufrem žádná sranda, nechte si časovou rezervu.
  • Alternativou je od nádraží taxi společnosti Taxi GT, mělo by stát do stovky.
Odlety z Pardubic do dalších zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net . Facebook.