Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Nesebăr

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska do destinace Nesebar

Penzion Preslav

Penzion Preslav

Bulharsko > Nesebar Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Preslav hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 29.8. Návrat: sobota 5.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 7 490 Kč recenze pobytu další termíny
Penzion Pinkovi

Penzion Pinkovi

Bulharsko > Nesebar > Nessebar Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Pinkovi hodnocení: 4 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pátek 18.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 180 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Krastev

Vila Krastev

Bulharsko > Nesebar Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 28.8. Návrat: pátek 4.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu další termíny
Vaňa

Vaňa

Bulharsko > Nesebar > Nessebar Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 6.9. Návrat: neděle 13.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu další termíny
Evridika

Evridika

Bulharsko > Nesebar > Nessebar Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Evridika hodnocení: 4 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 8.9. Návrat: úterý 15.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Vanini

Vanini

Bulharsko > Nesebar Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Vanini hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 4.9. Návrat: pátek 11.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 10 890 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Nesebar

Nesebăr, často zapisovaný také jako Nesebr (protože se tak čte), je městečko na poloostrově vybíhajícího do Černého moře. Poloostrov býval řecký opevněný přístav, takže staré kostely a dřevěné domky jsou malebné. Do Nesebaru se sjíždí spousta turistů, aby obdivovali zdejší architekturu, což z městečka v sezóně dělá trochu turistický blázinec. Nesebăr je jedna z neslavnějších atrakcí Bulharska.

Kromě městečka na poloostrově má Nesebar druhou novou čtvrť na pevnině. Tam už jsou obchody, domy, hotely a restaurace normální. Většina ubytování nabízená cestovkami míří právě do tohoto nového města na pevnině, ne do starého Nesebaru na poloostrově. Je to kvůli tomu, že ve starém Nesebaru jsou jenom malé hotýlky bez zázemí určené baťůžkářům, nebo extrémně luxusní určené snobům. Oproti tomu v novém Nesebaru jsou normální několikapatrové domy a pár větších hotelů s bazénem. I tak ale Nesebăr není normální bulharské město, skoro vše se tu přizpůsobuje turistickému ruchu.

Ze severu k Nesebaru těsně přiléhá pláž letoviska Slunečné pobřeží, což dává možnost vypravit se tam na pláž. O něco lepší pláž má Nesebar ale na jihu - je asi 1,5 km dlouhá a v jižní části prázdná. Moře je u jižní pláže velmi čisté. V bezprostředním okolí starého města je přístav a okolo útesy, tam se koupat nedá.

Nesebar nemá moc možností, kam vyrazit na delší procházku. Kolem města jsou bodlákové louky a různá staveniště. Naštěstí staré městečko je na procházky dost malebné nebo se dá sednout na bus a popojet na sever do Balkánského pohoří nebo na jih do Burgasu.

Další podrobný popis městečka a letoviska Nesebar mám na tomto webu.

nesebar ulicka 3036
uličky starého města

nesebar jizni pobrezi 3030
jižní břeh poloostrova

nesebar 5792 predmesti
běžná zástavba v nové části města Nesebar

nesebar 5801
jeden ze starých kostelů (bez střechy)

Lokality v blízkosti památek v jiných zemích: Bodrum, Nesebăr, Malia, Samos, Hammamet

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net . Facebook.