Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Last Minute Sozopol

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny do Bulharska do destinace Sozopol

Vila Vasko

Vila Vasko

Bulharsko > Sozopol Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Vila Vasko hodnocení: 3.9 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 24.8. Návrat: středa 4.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Vila Venis

Vila Venis

Bulharsko > Sozopol Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Vila Venis hodnocení: 4.7 / 5. vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 24.8. Návrat: středa 4.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 9 830 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Tabanov Beach Hotel

Tabanov Beach Hotel

Bulharsko > Sozopol Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Tabanov Beach Hotel hodnocení: 4.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 26.8. Návrat: pondělí 2.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Djuni

Hotel Djuni

Bulharsko > Sozopol Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Djuni hodnocení: 4.5 / 5. vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 24.8. Návrat: středa 4.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 477 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Hera

Hotel Hera

Bulharsko > Sozopol Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Hera hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 28.8. Návrat: středa 4.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Kalithea Sozopol

Kalithea Sozopol

Bulharsko > Sozopol Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Kalithea Sozopol hodnocení: 5 / 5. vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 27.8. Návrat: úterý 3.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 580 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Sozopol

Sozopol kombinuje hezké historické přístavní městečko na úzkém poloostrově s moderní hotelovou zástavbou na pevnině. Staré město je příjemné místo na procházky a na posezení v hospůdkách. Na sever vystrčený poloostrov má skalnaté břehy místy obehnané hradbami, domky jsou většinou dřevěné, takže je na co koukat. Staré město je od cenra Sozopole oddělené příjemným parkem, ve kterém staví autobusy a ke kterému přiléhá pláž

Velké pláže jsou v Sozopoli tři - na jihovýchod od poloostrova dvě pláže, na západ druhá. Ještě kousek dál Jako všude v Bulharsku jsou pláže volně přístupné, lehátka a slunečníky jsou za poplatek. V sezóně jsou docela zaplněné, ale to je v Bulharsku běžné. Na západní pláži vzdálené asi 1km (Zlatna Ribka) můžete brzo dojít mimo civilizaci do oblasti písečných dun (rezervace), jižní pláže jsou trochu více obestavěné hotely. Většina hotelů je tak blízko moře, aby se cesta na pláž nemusela složitě plánovat, ale skoro všechny hotely jsou od pláže až za místní silnicí. Hotely jsou jak moderní pětipatrové, tak starší třípatrové v běžné zástavbě.

V Sozopoli je hodně možností nakoupit si, směnit peníze nebo sehnat chybějící výbavu. Je to docela normální bulharské město. V Sozopoli jsou dobré hospody, zejména mimo poloostrov. Dá se dobře nakoupit i v sámoškách. Turistický blázinec se stal jenom z části poloostrova a i to jen na sezónu, která trvá zhruba přes prázdniny.

Bezprostřední okolí Sozopole tvoří poněkud jednotvárné lesíky, bodlákové louky a pastviny, ale na večerní procházky to stačí. Zajímavější je okolí přístavu s vojenskou základnou. Větší výlet si můžete udělat na jih k pláži Kavacite nebo na mys Agalina. Na půldenní výlet se dá vyjet busem do říční rezervace Ropotamo na lodičky. Busy jezdí také často do Burgasu. Nejbližší letiště je letiště Burgas.

Další podrobné informace o letovisku Sozopol na tomto webu.

sozopol ulicka fikusy 3190
úzká ulička ve starém městě


nasvícené námořní hradby

sozopol jizni predmesti 3194
jižní část města za zálivem

sozopol ulice 3198
běžná ulice v Sozopoli

Co považuji za Last Minute

Jako Last Minute jsou zde brány pouze zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. To je období, ve kterém cestovky už opravdu vědí, že nemají dostatečně naplněnou kapacitu, a potřebují zlevňovat.

Klasický zvyk mezi cestovkami je naopak prohlásit za Last Minute cokoli, co jim přijde, že už by se za Last Minute dalo prohlásit. V klasických vyhledávačích dovolené proto není problém najít jako last minute zájezdy, které mají odlet třeba až za 3 měsíce.

Ne vždy platí, že last minutky jsou levnější. V posledních letech je to spíše naopak. Cestovky jsou díky internetu a lepším komunikacím lépe schopné předem odhadovat poptávku a upravovat už katalogové ceny tak, aby jim pokud možno nezbylo žádné neprodané místo v letadle nebo nasmlouvaný pokoj v hotelu. Často se proto na poslední chvíli spíše zdražuje. Zejména, když nárazově stoupne poptávka. Třeba protože u nás prší nebo je vedro. Naopak když je hezky, lidé nákupy zájezdů odkládají na později.

Last minute zájezdy jsou v posledních letech mnohem více limitované dostupností charterových letenek než nabídkou hotelů. Zatímco hotelů je v destinacích obvykle dostatek a většinou mají volno, letadla, letiště a letové plány nafukovací nejsou. Může se tedy stát, že last minutky jsou týden od týdne výrazně zlevněné nebo naopak nedostupné, protože záleží na aktuální volné kapacitě letadel.

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .