Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Slunečné pobřeží

Aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska do destinace Slunečné Pobřeží

Elite 1 Complex

Elite 1 Complex

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 28.6. Návrat: středa 19.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 930 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Kasandra

Kasandra

Bulharsko > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 650 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 25.6. Návrat: úterý 2.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 7 275 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Happy Aparthotel & Spa

Happy Aparthotel & Spa

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 1 hvězdičku. * zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 25.6. Návrat: úterý 2.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 7 275 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Tia Maria

Tia Maria

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Tia Maria hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 26.6. Návrat: středa 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 494 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Park Hotel Continental

Park Hotel Continental

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Park Hotel Continental hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 26.6. Návrat: středa 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 594 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Nessebar Fort Club

Nessebar Fort Club

Bulharsko > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6. Návrat: středa 3.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 707 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je největší turistické letovisko Bulharska. Bývalo také jedno z nejkrásnějších, než z něj zběsilá výstavba dalších hotelů udělala zahuštěné sídliště u moře, takže dnes je jeho hlavní výhoda velká ubytovací kapacita a nižší ceny. Nutno ale říct, že koupání je na Slunečním pobřeží dobré. Záleží na průběhu sezóny, někdy je na pláži moc rušno, voda kalná. Jindy je volněji, voda čistá a všechno v pohodě.

Mnohé hotely jsou přímo u moře, jiné jen pár minut chůze. Nejvíce hotelů je v zóně 300 metrů od pláže. Všechny hotely mají své vlastní bazény, i když někdy jen malé. Ne vždy kolem sebe mají park nebo větší zahradu. Záleží na konkrétní poloze hotelu. Vysloveně nepříjemné dokážou být hotely u hlavní silnice a u hospod a barů, tam je v noci moc rušno.

Pláž u Slunečného pobřeží je velmi dlouhá. Od severu k jihu měří 4 km a je celá využívaná na koupání. Na severu na Sluneční pobřeží navazuje svah letoviska Sveti Vlas, na jihu poloostrov Nesebar. Nesebar je zajímavé rybářské městečko s původní dřevěnou architekturou a malebnými kostely, dnes zcela přizpůsobené turistickému ruchu. Z jižní části Slunečného pobřeží se do Nesebaru dá jít na procházku, ze severní části na půldenní výlet. K severnímu okraji letoviska přiléhá lesnatý konec Balkánského pohoří.

V letovisku je spousta nákupních možností. Dál od moře vyrostly samoobsluhy a celá nákupní střediska. Komu vyhovuje společnost a kolektivní zábava, rozhodně se na Slunečném pobřeží nudit nebude, protože je tu i hodně atrakcí, například akvapark s tobogány a další (Elenite, Ravda) v dojezdové vzálenosti.

Kvalita hotelů na Slunečném pobřeží je různá. Dají se najít přepychové moderní hotely, ale můžete se setkat i s hotely z původní výstavby, takže možnosti ubytování připomínají spíše pionýrský tábor. Pro někoho to má svoje kouzlo a kdo chce trávit většinu dne na pláži, tomu to může být jedno. Téměř všechny bazény mají své bazény, u kterých jsou lehátka zdarma. Naopak lehátka na pláži jsou za poplatek, který se v průběhu sezóny mění.

Podrobnější popis letoviska Sluneční pobřeží mám na tomto webu.

slunečné pobřeží mapa
Stará mapka s některými hotely

slunecne pobrezi 7521
Jeden z nákupáků

slunecne pobrezi 7537
Nějaký hotel

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki, Djerba

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net .