Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Last minute Bulharsko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny do Bulharska

Pension Rosen

Pension Rosen

Bulharsko > Lozenec Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Pension Rosen hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 23.7. Návrat: pátek 2.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 7 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Penzión Pavel

Penzión Pavel

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Penzión Pavel hodnocení: 3.5 / 5. vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 24.7. Návrat: sobota 3.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 722 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Penzion Laguna Zara

Penzion Laguna Zara

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Laguna Zara hodnocení: 3.9 / 5. v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 24.7. Návrat: středa 31.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Penzion Barba

Penzion Barba

Bulharsko > Obzor Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Barba hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 23.7. Návrat: úterý 30.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Penzion Jana

Penzion Jana

Bulharsko > Černomorec Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Penzion Jana hodnocení: 3.4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 25.7. Návrat: čtvrtek 1.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nimpha Rusalka

Nimpha Rusalka

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Nimpha Rusalka hodnocení: 2.5 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 25.7. Návrat: čtvrtek 1.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 332 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Co považuji za Last Minute

Jako Last Minute jsou zde brány pouze zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. To je období, ve kterém cestovky už opravdu vědí, že nemají dostatečně naplněnou kapacitu, a potřebují zlevňovat.

Klasický zvyk mezi cestovkami je naopak prohlásit za Last Minute cokoli, co jim přijde, že už by se za Last Minute dalo prohlásit. V klasických vyhledávačích dovolené proto není problém najít jako last minute zájezdy, které mají odlet třeba až za 3 měsíce.

Ne vždy platí, že last minutky jsou levnější. V posledních letech je to spíše naopak. Cestovky jsou díky internetu a lepším komunikacím lépe schopné předem odhadovat poptávku a upravovat už katalogové ceny tak, aby jim pokud možno nezbylo žádné neprodané místo v letadle nebo nasmlouvaný pokoj v hotelu. Často se proto na poslední chvíli spíše zdražuje. Zejména, když nárazově stoupne poptávka. Třeba protože u nás prší nebo je vedro. Naopak když je hezky, lidé nákupy zájezdů odkládají na později.

Last minute zájezdy jsou v posledních letech mnohem více limitované dostupností charterových letenek než nabídkou hotelů. Zatímco hotelů je v destinacích obvykle dostatek a většinou mají volno, letadla, letiště a letové plány nafukovací nejsou. Může se tedy stát, že last minutky jsou týden od týdne výrazně zlevněné nebo naopak nedostupné, protože záleží na aktuální volné kapacitě letadel.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .