Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Primorsko

Aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska do destinace Primorsko

Penzion Laguna Zara

Penzion Laguna Zara

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Laguna Zara hodnocení: 4 / 5. v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 21.6. Návrat: pátek 28.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Inna

Inna

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Inna hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 22.6. Návrat: sobota 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 6 900 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Nadia

Nadia

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Nadia hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 22.6. Návrat: sobota 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Panorama

Panorama

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Panorama hodnocení: 4 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6. Návrat: sobota 6.7. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Penzion U Nadi

Penzion U Nadi

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Penzion U Nadi hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 22.6. Návrat: sobota 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 7 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Janko

Janko

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 22.6. Návrat: sobota 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 7 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Primorsko

Primorsko je středně velké letovisko v jižní části Bulharského pobřeží. Je velmi oblíbené mezi Čechy, protože je to tu takové normální. Starší zástavba městečka je maximálně třípatrová, domy mají zahrady. V moderních částech podél pobřeží se staví moderní šestipatrové hotely. K moři je z nejvzdálenějších míst Primorska nanejvýše pár set metrů.

Primorsko má dvě velké pláže, severní a jižní. Směrem k městečku jsou pláže v sezóně zaplněné, ale kdo chce soukromí, může jít třeba na severní pláži dál k dunám a vždycky najde místo, kde bude skoro sám.

Primorsko má celkem pestré okolí na procházky a kratší výlety. Kolem jsou dubové lesy protkané cestami. Na půldenní výlet busem se nabízí říční rezervace Ropotamo nebo Sozopol, což je staré rybářské město se zajímavou architekturou. Dál na jih se dá dostat do dalšího podobného letoviska Kiten. Já v okolí rád jezdím na kole.

Centrum městečka Primorsko tvoří náměstíčko a okolní příjemné ulice s mnoha službami. Cestovní kancelář Alexandria tu dokonce provozuje malou českou knihovnu, kdybyste neměli co číst. V bulharských ulicích jsou běžně vzrostlé stromy, což je v létě příjemné. V Primorsku není velký automobilový provoz, protože městečko leží na jakémsi poloostrově, a tak auta nemají moc důvodů sem jezdit.

V Primorsku se lze běžně domluvit česky, protože místní personál se už česky většinou naučil. Restaurace mají jídelní lístky mimo jiné v češtině a dokonce sem na sezónu jezdí několik českých kuchařů. Pro mě osobně to je už lehce trapné, ale je nutné říct, že pro české turisty bez jakékoli jazykové výbavy je Primorsko velmi příjemnou destinací, protože se domluví i bez angličtiny, ruštiny nebo bulharštiny.

Restaurace v Bulharsku jsou stylové a levné. Rád si sedám do stínu na lavice k velkým stolům, obdivuju tradiční ubrusy a víno pnoucí se po pergole nad zahrádkou. Večer tu bývá trochu víc živo. Časté jsou v Primorsku i festivaly nebo bezplatná vystoupení nějakých kapel.

primorsko severni plaz 3296
Severní pláž v Primorsku


Nejnovější zástavba na severním okraji Primorska

primorsko severni plaz sprcha 3340
duny na severní pláži


bývalý hotel Perla na konci severní pláže

Podobné lokality v jiných zemích: Kusadasi, Primorsko, Rethymno, Kos, Sousse

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net .