Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

All Inclusive Bulharsko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější all inclusive termíny do Bulharska

Hotel Lilia

Hotel Lilia

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Lilia hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 18.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 685 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Detelina

Hotel Detelina

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Detelina hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 650 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 18.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 740 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Arena Mar

Hotel Arena Mar

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Arena Mar hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 18.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 960 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Tia Maria

Hotel Tia Maria

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Tia Maria hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 29.8. Návrat: pátek 4.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 490 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Perla

Hotel Perla

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Perla hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 9.9. Návrat: středa 16.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 590 Kč recenze pobytu další termíny
Complex Relax

Complex Relax

Bulharsko > Pomorie Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Complex Relax hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 2.9. Návrat: středa 9.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 190 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Co znamená All Inclusive

Otrocký překlad sousloví "all inclusive" znamená "vše zahrnuto". V praxi All Inclusive znamená, že máte bezplatné jídlo, pití a některé alkoholické nápoje. Konkrétní složení jídel a nápojů se může velmi lišit hotel od hotelu, takže je vždycky dobré pečlivě číst popis zájezdu a recenze hotelu. V některých hotelích je běžné mít v rámci all inclusive opravdu vše v ceně a kdykoliv, jinde je podávání bezplatného jídla omezeno na určitý čas, typicky na dobu snídaně, oběda a večeře. V hotelových restauracích, kde pití roznášejí číšníci, je běžné dávat jim spropitné nebo za pití znovu platit. Balené nealkoholické a alkoholické nápoje je zvykem podávat na barech, u kterých může být fronta. Také se může stát, že do all inclusive programu patří jenom některé bary v hotelovém areálu, zatímco u jiných (hlavně to bývají bary u pláže nebo bazénu) jsou normální bary pro veřejnost, u kterých se platí.

Kvůli vysoké ceně lihovin do programu All Inclusive obvykle nepatří značkové alkoholické nápoje. Kdo rád pije, měl by hledat nabídku hotelů s tak zvaným Ultra All Inclusive. Do Ultra All Inclusive programů občas také patří služby hotelu jako jsou například masáže nebo přístup na sportoviště. O konkrétní definici Ultra All Inclusive se opět musíte pečlivě informovat u cestovky nebo v popisu hotelu, protože to všude může znamenat něco trochu jiného.

Ve větších hotelích je běžné, že jsou hosté při příjezdu označováni náramkem určité barvy, aby bylo zřejmé, na jaký program mají nárok.

 

Vše v ceně v jiných zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net . Facebook.