Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Bulharsko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska

Hotel Silver

Hotel Silver

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Silver hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 960 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Detelina

Hotel Detelina

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Detelina hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 650 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 960 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Karolina

Karolina

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Karolina hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 21.9. Návrat: sobota 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 984 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zefir Hotel

Zefir Hotel

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Zefir Hotel hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 21.9. Návrat: sobota 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 206 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Glarus

Hotel Glarus

Bulharsko > Slunečné Pobřeží > Slunečné Pobřeží Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Glarus hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 21.9. Návrat: sobota 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 679 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Aurora

Aurora

Bulharsko > Sv. Konstantin > Sv. Konstantin & Helena Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Aurora hodnocení: 3 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 799 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Bulharsku

V Bulharsku se jezdí do tří hlavních oblastí

  • na sever od Varny
  • na pobřeží mezi Varnu a Burgas
  • jižně od Burgasu

Od Varny na Sever

Tato severní oblast je českými cestovkami využívaná méně než zbytek bulharského pobřeží. Je tu více Rusů a Němců a ubytování je o něco dražší. Příroda je zelenější. Dovolená v téhle oblasti má poněkud vyšší standard než na zbytku pobřeží, protože se tu hotely nestavěly natolik překotně jako jinde. Pláže jsou udržované a čisté.

Hlavní letovisko této severní oblasti jsou Zlaté Písky, velké letovisko postavené ve svahu mezi mořem a lesní přírodní rezervací. Hotely jsou větší, letovisko rušné. Nejhezčí bulharský turistický resort je pravděpodobně Albena. Pokud sem seženete rozumně drahý zájezd, rozhodně doporučuji. Další letoviska severní oblasti jsou Svatý Konstantin, Kranevo, Balčik a Kavarna.

Mezi Varnou a Burgasem

Největší a pravděpodobně i nejlevnější bulharské letovisko je Slunečné pobřeží. Leží u velké pláže. Těsně k němu přiléhá letovisko Nesebar. Další menší letoviska jsou od severu Bjala, Obzor, Elenite, Sveti vlas, Ravda a Pomorie. I v nich se ještě v posledních letech stavěly nové hotely. Jižně od Pomorie už je letiště Burgas a město Burgas.

Výhodou ubytování v této centrální oblasti je možnost výletů do Balkánského pohoří. Kolem Slunečného pobřeží je také hodně akvaparků -- mimochodem kvůli tomu se nelze spolehnout na to, když bulharské hotely tvrdí, že mají tobogán. Nemají tobogán v areálu hotelu (to asi žádný bulharský hotel), ale mají blízko do akvaparku.

Od Burgasu na jih

Oblíbená oblast českých turistů leží jižně od Burgasu. Městečka Sozopol, Primorsko a Kiten přes prázdniny ožívají češtinou a slovenštinou. Kouzlo zdejšího prostředí spočívá právě v tom, že většina ubytování není soustředěna v turistických enkávách, ale v normálních domech se zahradami nebo v hotelích umístěných mezi přírodu a okraje těchto městeček. Čím víc na jih, tím více je krajina kopcovitá a vhodná na procházky a turistiku.

Menší letoviska této jižní oblasti jsou Černomorec, Lozenec, Carevo, Varvara, Achtopol a Sinemorec.

Do Bulharska letecky

Většina turistických letů z ČR do Bulharska míří na letiště Burgas a Varna, kam létá zejména společnost SmartWings (totéž, co Travel Service). Charterové lety jsou obvykle vypravovány od začátku června do konce září, kdy je v Bulharsku sezóna. Do Burgasu se z Prahy létá každý den, do Varny asi čtyřikrát týdně. Z Brna Tuřan a z Ostravy Mošnova se také létá do Burgasu v sezóně každý den, do Varny jednou týdně. Lety z Pardubic jsou jen charterové a veřejně prodejné nejsou, ale létají také do Burgasu.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Lokality v Bulharsku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Slunečné Pobřeží 215
Primorsko 107
Zlaté Písky 83
Nesebar 62
Sozopol 40
Pomorie 34
Sveti Vlas 34
Obzor 26
Kiten 25
Lozenec 24
Albena 23
Sv. Konstantin 19
Varna 17
Balčik 10
Elenite 10
Burgas 9
Ravda 9
Kranevo 8
Carevo 8
Sofia 6
Djuni 6
Černomorec 5
- 2
Achtopol 2
Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .