Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Bulharsko z Brna

Aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska jen z letiště Brno

Shipka

Shipka

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Shipka hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 21.6. Návrat: pátek 28.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Bratislava . Konečná cena 5 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Perla

Perla

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Perla hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 21.6. Návrat: pátek 28.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava Bratislava . Konečná cena 5 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Penzion Barba

Penzion Barba

Bulharsko > Obzor Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Penzion Barba hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 21.6. Návrat: pátek 28.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava Pardubice . Konečná cena 5 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Lilia

Lilia

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Lilia hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 21.6. Návrat: pátek 28.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 6 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Inna

Inna

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Inna hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 22.6. Návrat: sobota 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 6 900 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Panorama

Panorama

Bulharsko > Primorsko Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Panorama hodnocení: 4 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 26.6. Návrat: sobota 6.7. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů. Je to druhé největší české letiště.

Letiště nemá stojánky, takže od bran odváží cestující k letadlům letištní autobusy a do letadel se nastupuje po schodech.

Z Letiště Brno-Tuřany je do centra Brna asi 8 km. Pěšky se to jít nedá.

Doprava na letiště Brno

  • Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut.
  • Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně.
  • Taxíky mohou na letiště zajíždět pouze od firmy City Taxi.
Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net .