Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Kiten

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska do destinace Kiten

Hotel Mořské Legendy

Hotel Mořské Legendy

Bulharsko > Kiten Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Mořské Legendy hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 6.9. Návrat: neděle 13.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Lotos

Hotel Lotos

Bulharsko > Kiten Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Lotos hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 8.9. Návrat: úterý 15.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu další termíny
Penzion Mečta

Penzion Mečta

Bulharsko > Kiten Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Penzion Mečta hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 18.8. Návrat: pátek 28.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 10 957 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Rilena

Hotel Rilena

Bulharsko > Kiten Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Rilena hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 5.9. Návrat: neděle 13.9. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Phoenix

Hotel Phoenix

Bulharsko > Kiten Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Phoenix hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 30.8. Návrat: neděle 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Onyx

Hotel Onyx

Bulharsko > Kiten Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Onyx hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 31.8. Návrat: pondělí 7.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Kiten

Ačkoli je Kiten jedním ze středně velkých letovisek jižního pobřeží Bulharska, má už mírně venkovskou atmosféru. Leží pár kilometrů jižně od Primorska a jak klientelu, tak i architekturu má podobnou. Je tu hodně zeleně, velké zahrady u domů a hotelů a vzrostlé stromy v ulicích. Ne všechny stavby jsou ale řádně udržované a mnohé provozovny jsou nízkonákladové, takže v Kitenu mám občas pocit, že jsem u moře na špičkovém pionýrském táboře.

Koupání v Kitenu je prvotřídní. Jako většina bulharských letovisek, které stojí na mysu, má Kiten severní a jižní pláž. V sezóně bývají pláže hned u Kitenu dost naplněné, ale dá se v pohodě jít dál na další severní pláž směrem k Primorsku, která je obrovská, nebo naopak pokračovat po pláži podél kempu několik km na jih.

V Kitenu je hodně hospůdek a barů. Zdaleka ne každý hotel nabízí all inclusive program a některé dokonce ani nedělají snídaně, protože je podávají hned vedle ve spřátelené restauraci. Velkých hotelů je v Kitenu málo, ale v severní části městečka se najdou také. Mají hezké areály plné zeleně.

Zábavy v okolí Kitenu je docela dost. Na procházky vůbec není potřeba jezdit daleko - samotné městečko Kiten je na procházky fajn, dopravní zátěž je minimální. Dá se toulat po útesech, udělat si delší procházku na sever do Primorska nebo se přes hlavní silnici vydat do vnitrozemí mezi louky, bodláčí a malé lesíky. U Kitenu už pomalu začíná pohoří Strandža, takže i projížďky na kole můžou být zajímavé. Na plážích se leccos hraje. Busem se dá dojet například do Sozopole nebo na Ropotamo.

Na tomto webu mám i podrobnější popis letoviska Kiten. A další fotky Kitenu.

kiten ulice 3388
běžná ulice v Kitenu

kiten jizni plaz 3356
jižní pláž

kiten hotel bazen 3393
jeden z větších hotelů

kiten od primorska 3316
Oblast Kitenu focená od Primorska.

Podobné lokality v jiných zemích: Kemer, Kiten, Tenerife, Azorské ostrovy, Madeira - menší letoviska, Paleochora, Korfu

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net . Facebook.