Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Zlaté písky

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Hotel Detelina

Hotel Detelina

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Detelina hodnocení: 3.1 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 650 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: pondělí 24.6 Návrat: pondělí 1.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 6 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Vezhen

Vezhen

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Vezhen hodnocení: 3.6 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, vzdálenost na pláž 500 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 20.6 Návrat: čtvrtek 27.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 290 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Toro Negro

Toro Negro

Bulharsko > Zlaté Písky Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Toro Negro hodnocení: 1 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 300 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 20.6 Návrat: neděle 30.6 Délka zájezdu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Perunika

Perunika

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Perunika hodnocení: 3.4 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 150 m Strava v rámci zájezdu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 20.6 Návrat: čtvrtek 27.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 690 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Central

Central

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Central hodnocení: 2.7 / 5. hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: pondělí 24.6 Návrat: pondělí 1.7 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 590 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Lyulyak

Lyulyak

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotel má 3 hvězdičky. *** hotel má vlastní bazén, vzdálenost na pláž 400 m Strava v rámci zájezdu je: Polopenze . Odlet: čtvrtek 12.9 Návrat: čtvrtek 19.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 590 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedním z nejoblíbenějších Bulharských letovisek. Má hlubokou tradici ve 20. století, kdy to bylo jedno z mála míst, kde mohli lidé ze socialistického bloku trávit dovolenou u moře (když nezlobili). Zlaté písky od té doby doznaly hodně změn. Hotely stojí nad mořem na svahu, takže z mnoha hotelových pokojů jsou fantastické výhledy na moře.

Zlaté písky jsou relativně velké letovisko s dobrou občanskou vybaveností. Je tu dostatek obchodů, ale většina hotelů se se svými restauracemi snaží, aby nikdo obchody potřeboval. U moře jsou restaurace a bary. Koupání na pláži je velmi dobré, lehátka jsou za poplatek. Téměř každý hotel ve Zlatých píscích má navíc svůj bazén. Některé hotely jsou po přestavbě v 90. letech trochu namačkané na sebe. Studujte recenze.

Velmi dobré jsou možnosti výletů a procházek. Autobusy a mikrobusy staví na horní silnici a často jezdí z Varny do Balčiku. Za silnicí je hned národní park Zlaté písky, kam se dá chodit na procházky. Je to teda trochu do kopce. Celodenní výlet se dá udělat do skalního kláštera Aladža.

Podrobný popis letoviska Zlaté Písky na tomto webu.

zlate pisky hotel 2809
moderní hotel hned u moře

zlate pisky promenada 2805
promenáda obklopená stánky

zlate pisky bazen 2808
bazén u moře

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září. Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku. U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte. Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery. Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .