Podrobný informační web o dovolené v Bulharsku.

Dovolená Zlaté písky

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Bulharska do destinace Zlaté Písky

Perla

Perla

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Perla hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 16.9. Návrat: pátek 23.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 129 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Shipka

Shipka

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Shipka hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 6.9. Návrat: úterý 13.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 9 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Detelina

Detelina

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Detelina hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 650 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 6.9. Návrat: úterý 13.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 9 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Atlas

Atlas

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Atlas hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: pátek 16.9. Návrat: pátek 23.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 539 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Lilia

Lilia

Bulharsko > Zlaté Písky > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Lilia hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 16.9. Návrat: pátek 23.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 229 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Golden Line

Golden Line

Bulharsko > Zlaté Písky Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Golden Line hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 6.9. Návrat: úterý 13.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedním z nejoblíbenějších Bulharských letovisek. Má hlubokou tradici ve 20. století, kdy to bylo jedno z mála míst, kde mohli lidé ze socialistického bloku trávit dovolenou u moře (když nezlobili). Zlaté písky od té doby doznaly hodně změn. Hotely stojí nad mořem na svahu, takže z mnoha hotelových pokojů jsou fantastické výhledy na moře.

Zlaté písky jsou relativně velké letovisko s dobrou občanskou vybaveností. Je tu dostatek obchodů, ale většina hotelů se se svými restauracemi snaží, aby nikdo obchody potřeboval. U moře jsou restaurace a bary. Koupání na pláži je velmi dobré, lehátka jsou za poplatek. Téměř každý hotel ve Zlatých píscích má navíc svůj bazén. Některé hotely jsou po přestavbě v 90. letech trochu namačkané na sebe. Studujte recenze.

Velmi dobré jsou možnosti výletů a procházek. Autobusy a mikrobusy staví na horní silnici a často jezdí z Varny do Balčiku. Za silnicí je hned národní park Zlaté písky, kam se dá chodit na procházky. Je to teda trochu do kopce. Celodenní výlet se dá udělat do skalního kláštera Aladža.

Podrobný popis letoviska Zlaté Písky na tomto webu.

zlate pisky hotel 2809
moderní hotel hned u moře

zlate pisky promenada 2805
promenáda obklopená stánky

zlate pisky bazen 2808
bazén u moře

Podobné lokality v jiných zemích: Alanya, Zlaté písky, Puerto de la Cruz, Sharm El-Sheikh, Agia Marina, Zakynthos

Dovolená v Bulharsku

V Bulharsku je od června do září příjemné počasí. Černé moře je docela teplé a vhodné ke koupání. Pláže v Bulharsku nepatří k jednotlivým hotelům, takže se většinou můžete koupat kdekoliv. Lehátka s slunečníky jsou všude za poplatek, většinou patří k plážovým barům, ale můžete si vzít deku a slunečník svůj a píchnout se někam opodál.

Bulharsko je na dovolenou nejlevnější země Evropy. Ceny potravin jsou oproti našim opravdu nízké. Ostatní ceny mohou být vyšší, hlavně v pobřežní oblasti, kde je hodně turistů. V Bulharsku mají měnu Levo, která je pevně vázaná na Euro. Peníze je normálně možné vybírat z bankomatů a v poslední době se už dá dobře platit i platebními kartami. Bulhaři u moře běžně přijímají i Eura (1 Euro je přibližně za 2 Leva).

  • Turistická sezóna v Bulharsku začíná koncem května a trvá do půlky září.
  • Největší zájem a nejvyšší ceny jsou od července do poloviny srpna.
  • Začátek května a konec září už bývá v Bulharsku větrný a deštivý, což cestovky nechtějí riskovat.

Bulharsko je součást Evropské Unie, takže je pro naše občany velmi bezpečná a nehrozí ani byrokratické problémy. Létá se na občanku, jsme tam rovnocenní občané. Roaming na telefonování je bezplatný a data máte přes roaming za stejné ceny jako u nás. Všechny hotely mají bezplatné wifi, ale ne vždy dosáhne wifi i na pokoje. V Bulharsku se mluví bulharsky a píše cyrilicí, což je stejné písmo jako ruská azbuka, takže kdo měl ve škole ruštinu, čte v pohodě. Bulharština je na první poslech srozumitelná špatně, ale základní věci se dají naučit relativně rychle.

Časový posun Bulharska oproti České republice je plus jedna hodina. Na dovolenou do Bulharska se obvykle létá do Burgasu. Let z Prahy trvá 2 a čtvrt hodiny.

Bulharské jídlo mi chutná. Je hodně založené na zelenině. Protože mají hodně sluníčka, papriky a rajčata jim tu můžou dozrát. Na cestách si nejraději dávám šopský salát a různé polévky. U moře se vaří pestřeji a složitěji, protože turisté mají rádi i pizzu a hranolky. Bulharské pivo je pitelné. Podívejte se na můj dlouhý článek o bulharském jídle.

Hotely v Bulharsku mají spíše jednoduché vybavení, obvykle jeden normální bazén a trávník. Nejsou tu skoro žádné velké zahradní nebo bazénové hotelové komplexy, které můžete znát z jiných zemí, protože zástavba kolem bulharského pobřeží je starší. Největší hotely a parky stávaly na Slunečním pobřeží, ale tam se v průběhu devadesátých let zástavba také zahustila. Málokdy najdete v Bulharsku hotel, u něhož vylezete z hotelového pokoje přímo na pláž. Na druhou stranu to vytváří velkou nabídku ubytování, což spolu s nízkými mzdami personálu vede k opravdu laciné dovolené.

Bulharsko je velmi zajímavá země na cestování a turistiku:

  •  U moře jsou turisty oblíbená stará pobřežní městečka Nesebar a Sozopol, ty určitě navštivte.
  • Na pobřeží se dají také navštívit města Burgas a Varna, přírodní rezervace u Zlatých písků a okolní malé kláštery.
  • Musím ale konstatovat, že ta nejzajímavější místa Bulharska jsou od moře příliš daleko na jednodenní výlety. Nejlepší mi přijdou bulharské hory (Rodopi, Pirin, Stará planina, Rila) a vnitrozemské kláštery (Rilský, Bačkovský, Sokolski). Nejkrásnější je pravděpodobně město Veliko Tarnovo.

Přečtěte si 9 důvodů, proč navštívit Bulharsko. O Bulharsku podrobně píšu na celém tomto webu bulharsko.net - často sem jezdím a sbírám turistické informace.

tarnovo udoli reky 2695
Veliko Tărnovo

rilsky monastir 6677
Rilský monastýr

Informační web bulharsko.net o dovolené v Bulharsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@bulharsko.net . Facebook.