Dovolená v Bulharsku

Existují tři způsoby, jak a kdy koupit zájezd do Bulharska:

  1. normálně někdy od února 2017 do května až června 2017
  2. jako last minutku pár týdnů nebo dnů před odjezdem.
  3. hodně brzo, na tak zvanou first minute nebo first moment

First minute

Cenově průměrně nejvýhodnější je kupovat zájezdy ještě v předchozím roce nebo z kraje roku. Můžete se dostat na slevu až 15 % oproti katalogové ceně.  Je to opravdická sleva, protože cestovky si potřebují co nejrychleji udělat představu o tom, co se v Bulharsku bude skutečně objednávat, a za tuto informaci jsou ochotny "platit" slevou. Cestovky mají na podzim už většinou vytištěné katalogy pro Bulharsko následujícího roku a v katalogu si můžete ověřit, že tu slevu skutečně dostáváte. Výše slevy na first moment / first minute se postupem času velmi zmenšuje, končí někdy kolem března, kdy už je to jenom symbolických pár procent.

Ale nenaleťte na nějaké příliš vysoké slevy typu 50 % a jiné podobné fóry. Takové triky se počítají z nějakých sranda-pohádkových přemrštěných cen, které nejsou v žádném katalogu. Když prostě cestovka zájezd, který je za 15 tisíc, prohlásí za 30ti tisícový, načež na něj dá slevu 50 %, tak pojde nula od nuly.

Já ceny zájezdů porovnávám na Invia.cz, protože tam mají zájezdů nejvíc (přeťukávají je z papírových katalogů hned jak katalogy vyjdou).

Normální zájezdy kupované na jaře

Stačí si proklikat webovou nabídku nebo prolistovat katalogy. Ceny jsou v tomto období nejdražší, protože je nejvíc lidi kupují. Zájezdy do Bulharska

Last minute

S last minute zájezdy je to dobré psycho. Teoreticky by se cestovky měly snažit na poslední chvíli prodat všechny volné kapacity, které mají, i za cenu mírné ztráty, aby na tom netratily ještě víc na utopených nákladech. Výrazné zlevňování ale cestovky do poslední chvíle odkládají, na což zase čekají největší socky, takže se ty opravdu zlevněné last minutky se tak rychle prodají přes kamenné kanceláře, že se většinou ani nestačí dostat na web. Přesto je zřejmé, že když kupujete zájezd v létě 2012, který se odehrává za týden, tak většinou i na internetu dostanete o chlup lepší cenu, než kdybyste to kupovali na jaře.

Na druhou stranu ale může být úplně vyprodáno. Zrovna v létě 2017 Bulharsko očekávám úplně obsazené, protože se bezpečnostní situace v arabských zemích a v Turecku pravděpodobně moc nezlepší. Není tedy vyloučeno, že v roce 2017 žádné pořádné last minutky do Bulharska nebudou k mání.

 

Bulharsko > Dovolená Bulharsko 2012 léto

Kam to bude:

achtopol domy 3473
Achtopol?

kiten jizni plaz kopce 3360
Kiten?

zlate pisky hotel 2809
Zlaté písky?

primorsko severni plaz 3291
Primorsko?

Nebo jinam...?

 

cernomorec

Stránky Bulharsko.net píše Yuhů, tedy Dušan Janovský. Kontakt.