Lozenec

Lozenec je vyhledávaným cílem pro české turisty cestující po vlastní ose, protože je tu výborný kemp s chatkami a bungalovy. Kemp se jmenuje Oasis. Jinak nic moc, samozřejmě krásné pobřeží, pár hotelů, dost restaurací, nízké ceny a idilka ještě pustého jižního Bulharska. V této oblasti už jsou všude ve vnitrozemí kopce a i bezprostřední okolí Lozence je mírně zvlněné. To už je úpatí pohoří Strandža. Vydáte-li se tam, velkou část cesty ale půjdete do vesnice Velika, po silnici. Můžete to zkusit i cestou necestou po místních tranatých stepích, které ovšem mají pro Středoevropana určité kouzlo.

lozenec oplachnete si nohy 7454
Vážení hosté, opláchněte si nohy když se vracíte z pláže v umyvadle, které se nachází před hotelem. Děkujeme

Lozenec nabízí zejména české cestovní kanceláře Čedok, Bonton a  Alexandria, která se ostatně specializuje na celé jižní pobřeží Bulharska. Hned jak do Lozence z hlavní silnice odbočíte, vítají vás na transformátoru její modré billboardy. Lozenec je trochu podobný svým severním sousedům Primorsku a Kitenu, má náměstíčko, kostelík i pláže, jenom je menší a je tu méně obchodů a restaurací. Více se tu prolíná starší zástavba s novou a je tu levněji. Většinu domů tvoří dvou nebo třípatrové větší stavby obvykle s velkou zahradou. Ulice jsou uspořádané pravoúhle a pravidelně. Lozenec je určitě dobrá volba na dovolenou, máte-li v oblibě přírodu, hlouběji do kapsy a nízké nároky. Já jsem tu za jednolůžkáč v sezóně platil patnáct leva za noc a to jsem vůbec nesmlouval.

Čeština je běžná i v Lozenci. Na dveřích jednoho hotelu jsem zaznamenal český nápis a i v obchůdcích mi rozuměli. Na jedné z hlavních ulic se dá snadno najít česká potápěčská škola Neptun.

lozenec jizdni rady 7419
Jízdní řád

Doprava

Autobusová zastávka s chaoticky vypsanými jízdními řády linky Carevo - Sozopol - Burgas se nachází na západním okraji Lozence, blízko hlavní silnice, která městečko ze západu obchvacuje. Dostat se pěšky do hor by asi šlo po relativně přímé cestě na západ, ale nakonec jsem odbočil a sledoval pasoucí se kozy a vzal to do Kitenu. Vydáte-li se z Lozence do Kitenu pěšky, budete muset překročit řeku Orjašku, což mě trochu vypeklo.

Cyrilicí se Lozenec zapisuje Лозенец. Lozenec se nazývá i jedna z jižních čtvrtí hlavního města Sofie.

lozenec alexandria 3402lozenec zakladna neptun 7423lozenec reka orjaska 3396lozenec ulice 3403lozenec namesti 7429lozenec pobrezi 7446lozenec pobrezi 7436lozenec pobrezi 7437lozenec 7474lozenec pobrezi 7441lozenec pobrezi 7444

Lozenec - hotely a recenze

V Lozenci jsou recenzované tyto hotely: Hotel Fenix, Penzion Bon Ton, Penzion Diana, St. George, Stará Kašta, Stefanov, Sunrise, Vasiana, Viktor, Vila Stara Kašta, penzion Gardenia. Zobrazit české recenze hotelů v Lozenci.

Vyhledat zájezdy s pobytem v Lozenci v nabídkách všech cestovek.

Srovnávač zájezdů Evropou.cz pro lokalitu Lozenec.

Komentáře k této stránce - Lozenec na diskusním webu najih.cz

Jdu na sever: Kiten, Primorsko, Sozopol, Černomorec, Burgas
A už jdu na jih: Carevo, Achtopol, Sinemorec

 

 

 

lozenec domy 3401lozenec kostel 7434lozenec mapa 7421lozenec 7449lozenec krajina 3398lozenec 7424lozenec 7463lozenec cedule 3400lozenec kozy 7462lozenec step 7455

 

..\fotky\lozenec cedule 3400.jpg

Stránky Bulharsko.net píše Yuhů, tedy Dušan Janovský. Kontakt.