Ravda

Malé pobřežní městečko asi dva tři kilometry jihozápadně od Nesebăru směrem na Pomorie, které je výrazně dál na jih. Nic zvláštního v letovisku Ravda kromě dobrých pláží, normálního městečka a průměrných hotelů asi není. Není tu moc draho, i když rok od roku ceny pomalu stoupají. Relativně klidné místo, centrum dobře dostupné příměstskou dopravou z Burgasu a Nesebaru.

Centrum je příjemné, s klasickými bulharskými rodinnými domky a s kostelem. Trochu se tu staví. Novější hotely jsou ovšem rozptýlené i po hůře dostupných místech mezi neobdělávanými poli. Chcete-li si do Ravdy naplánovat dovolenou, hodně se zajímejte na vzdálenost hotelu od moře. Pokud je do sto metrů, je to dobré (hotel leží v příbřežní zóně). Jestliže je od moře dál, buďto se jedná o ubytování v soukromí (to je dobré), nebo v novém hotelu mezi poli. Na to pozor. Jinak je ale Ravda jedním z mých horkých tipů pro trávení příjemné a laciné dovolené, pokud netrváte na soukromí  a nějaké přírodě (nic z toho v Ravdě není). Výhodou je, že je tu dobré dopravní spojení do Nesebaru, Slunečného pobřeží, Pomorie a do Burgasu, odkud se dá samozřejmě dostat i dál. Nevýhodami je absolutně nudné okolí co se krajiny a přírody týče, pokud chcete chodit i jinam než k moři, a určitá anonymita a sterilita tohoto místa.

V Ravdě je akvapark. Neviděl jsem ho, ale počítám, že pro něj bude platit to samé, co pro akvapark v Primorsku.

Na východě Ravda pomalu srůstá s předměstím Nesebaru. Obě místa jsou pomyslně oddělena širokým zálivem. Když jsem jel z Nesebaru do Ravdy MHDéčkem, tak jsem nepoznal, kde Nesebar končí a Ravda začíná. Pozor, na mnoha mapách není vůbec zakreslená živá pobřežní silnice z Nesebaru do Ravdy, pouze odbočka z hlavní rychlostní silnice, která je v pustině asi 3 km od moře. Tak jako tak v Ravdě pobřežní silnice skutečně končí a dál na jihozápad se musí jet po té hlavní, která asi po 3 km prochází malým městečkem Acheloi. Jižně od tohoto městečka je kemp.

Ravda se cyrilicí píše Равда.

ravda hotel 3072ravda hotel nessebar bay 3070ravda ulice k mori 3071ravda pobrezi 7502ravda staveniste 7503ravda zastavka 7508

Ravda 2023 - hotely a recenze

V Ravdě jsou recenzované tyto hotely: Astra, Cantilena, Elegans villa, Harmony Beach, Hit, Jana, Vila Jana. Zobrazit české recenze hotelů v Ravdě.

Vyhledat zájezdy s pobytem v Ravdě v nabídkách všech cestovek.

Můžete se se mnou poradit na mé facebookové cestovací stránce.

Komentáře k této stránce - Ravda na diskusním webu najih.cz

Jdu na sever: Nesebar, Slunečné pobřeží, Sveti Vlas, Obzor
 A už jdu na jih: Pomorie, Burgas, Černomorec

 

 

ravda obchudek 3069ravda ulice 3068ravda 7490ravda 7491ravda 7493ravda 7496ravda 7497ravda 7505ravda hriste kostel 7495ravda plaz 7501ravda pobrezi 7500

 
 
..\fotky\ravda hotel 3072.jpg

Stránky Bulharsko.net píše Yuhů, Dušan Janovský. +420 732 746 901, Kontakt.