Kavaci (Kavacite)

Kavaci se jmenuje celá oblast jižně od Sozopolu. Hlavní silnice se zde blíží k pláži se třemi kempy.

Největší z kempů se jmenuje Kavaci nebo též Kavacite nebo Kavatsi (v českých zdrojích se čert ví proč udává nejčastěji Kavacite). Bulharsky cyrilicí Каваците nebo častěji jen Каваци. Dva názvy to má jenom zdánlivě, ta varianta s te na konci je jenom jméno s určitým členem.

V kempu je spousta starších dřevěných chatek a bungalovů, nějaké restaurace a moc príma pláž. V jižní části bungalovové zástavby se toto místo jmenuje Smokiňa (tzn. fíkovník). Třetí nejjižnější kemp má název Kemping Veselje a podle tištěných průvodců v něm není žádné stravovací zařízení ani bungalovy. Opravdu vypadá dost pustě (pouze jsem projížděl). Pláže jsou v tomto místě poněkud divoké. Všude v oblasti Kavaci je dost lacino, problémem bývá spíše málo příležitostí peníze utratit. Je tu pár restaurací a kaváren, ale úroveň spíše podprůměrná a v sezóně plné. Za chatku v kempu na noc zaplatíte asi kolem 5 leva (70 korun), za stan 3 leva. Ceny se ale prý mění podle toho, jak je narváno a rok od roku podražuje. Parkovat se má před kempem, ale kdo si zaplatí chatku, tomu je zřejmě tolerováno přijet až k ní, aspoň to tak vypadalo.

Informace z fóra: kontakt do kempu Smokiňa v Kavacite je +359888849013. Majitel kempu se jmenuje Konstantin domluvíte se s ním například lámanou ruštinou. Dá se ubytovat i bez předchozí rezervace, prostě se přijede a zakotví se tam, kde je volno.

Do Sozopolu je z Kavaci 3 km a dopravit se můžete stopnutím autobusu nebo mikrobusu. Na jih do Djuni je to asi taky tak 4 km, ale to je taky podobná pustá zóna, až na jeden velký hotel. Cestou na jih po silnici přes Djuni se dá dostat do Primorska.

kavaci privesy 3238kavaci stromy 3236kavaci vinice 3568

Komentáře k této stránce - Kavaci - Kavacite na diskusním webu najih.cz

Jdu na sever: Sozopol, Černomorec, Burgas
 a už jdu na jih: Djuni, Primorsko, Kiten, Lozenec

 

 

 

..\fotky\kavaci kemp 3239.jpg

Stránky Bulharsko.net píše Yuhů, Dušan Janovský. +420 732 746 901, Kontakt.