Djuni

Djuni se čte djuny, název je patrně odvozen od písečných dun. Někdy se to přepisuje jako Duni. Výslovnost s hláskou Ď je chybná. Cyrilicí se píše Дюни.

Komplex postavený koncem osmdesátých let měl původně ambice vyrovnat se velkým letoviskům typu Zlaté Písky nebo Slunečné Pobřeží, ale nepovedlo se (a já dodávám, že naštěstí). Nyní středisko Djuni spíše usíná a chátrá. Hotel v Djuni je v podstatě jen jeden, zvaný Marina Royal Palace, a deklaruje si pět hvězdiček. To je ten extra velký barák na fotkách. Byl postavený až někdy v devadesátých letech a vypadá majestátně příšerně. Okolo sebe má celkem hezkou velkou zahradu a přístup k moři.

Další hotely, jejichž polohou si nejsem jistý, jsou podle tištěných průvodců rozděleny do dvou částí. Jedna z nich se jmenuje Alepu a druhý Klub Pelikán s velkým bazénem. Možná se hotely už takhle nejmenují. Není to tu špatné, koupání je dobré, ale rok od roku se to tu prý zhoršuje, jak Djuni opouštějí provozovatelé různých služeb a jak se v okolí množí odpadky. Ve Djuni je hodně draho, obzvlášť v okolí toho hlavního hotelu. Pláž u Djuni je ovšem úžasná, příjemná a dlouhá. Táhne se na jih po šíji, která od moře odděluje mokřadní jezero Alepu. Na jižní straně oblasti Djuni je uzavřený hotelový komlex Svatý Tomáš. Ten už mi tak příšerný nepřišel, je vlastně docela hezký. Stojí výše nad mořem a končí u něj strará silnice. Dál je stará silnice zavřená, ale dá se po ní chodit lesem na procházky až do oblasti Arkutino, tedy skoro až k oblasti ústí řeky Ropotamo.

Oblastí prochází stará silnice, která odděluje pláž s dunami od relativně velkého mokřadního jezera porostlého rákosím. Nová silnice je pak dále od moře. Ve Djuni jsem neviděl žádný kemp. 4 km na sever jsou kempy Kavaci, oddělené od Djuni poloostrovem se skalnatým mysem. Dalších pár kilometrů na sever už je pak Sozopol.

djuni more 3246djuni plaz 3255djuni rakosi 3250

Djuni - hotely a recenze

V Djuni je recenzován hotel Pelikán. Zobrazit české recenze hotelů v Djuni.

Vyhledat zájezdy s pobytem v Djuni v nabídkách všech cestovek.

Komentáře k této stránce - Djuni na diskusním webu najih.cz

Jdu na sever: Kavaci, Sozopol, Černomorec, Burgas
a už jdu na jih: Primorsko, Kiten, Lozenec

 

 

 

 

..\fotky\djuni hotel 3562.jpg

Stránky Bulharsko.net píše Yuhů, Dušan Janovský. +420 732 746 901, Kontakt.