Řeka Kamčija

25 km na jih od Varny je národní přírodní rezervace Kamčija u ústí menší řeky v jejích naplaveninách. Když o Kamčije píšu jako o menší řece, tak to myslím objemem protékající vody. Jinak Kamčija patří k nejvýznamnějším bulharským vodním tokům. Přírodní rezervace jsou v Bulharsku zajímavé hlavně pro botaniky a zoology, u Kamčije jsou nejzajímavější jsou ptáci. Pojedete-li sem výletní lodí na pozorování plameňáků a jiných ptáků, můžete mít štěstí a pár ptáků vidět. Prý se ale většinou úspěšně schovávají. Výlet do ústí Kamčiji si můžete objednat v mnoha různých cestovních agenturách ve Varně, stojí to asi 200 korun. Pláž je u ústí Kamčiji také, ale ubytování málo. Zdejší typ lesů se nazývá Logonza. 

Pojedete-li po hlavní pobřežní silnici z Varny do Bjaly, Kamčiju budete přejíždět po nenápadném mostě asi 15 kilometrů od jejího ústí. Z Varny k ústí jezdí autobusy, ale nepodařilo se mi zjistit, které to jsou. U ústí řeky stojí na severním břehu několik rekreačních budov včetně jakéhosi chatičkového tábora.

Podle tvrzení lidí, kteří tam byli, se Kamčija botanicky podobá Ropotamu. Chcete-li hledat v bulharských zdrojích, Kamčija se cyrilicí zapisuje jako Камчия. Kdybyste věděli nebo měli od řeky Kamčija fotky, napište mi prosím.

Komentáře k této stránce - Kamčija na diskusním webu najih.cz

Jdu na sever: Varna, Svatý Konstantin, Zlaté Písky
A už jdu na jih: Obzor, Sveti Vlas, Slunečné pobřeží

 

 

 

 

 

 

 

 

..\fotky\nesebar restaurace bulharska vlajka 3028.jpg

Stránky Bulharsko.net píše Yuhů, Dušan Janovský. +420 732 746 901, Kontakt.